Skontaktuj się z nami

 

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Srebrna 4

Napisz lub zadzwoń:

tel: tel./fax - 338581256, kom. 603896660

mail: biuro@strehon.ox.pl

Aktualności

Pliki cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuują Państwo korzystanie z tego serwisu, to wyrażacie na to zgodę...

 

Ważny komunikat!!!

     Niestety, zagrożenie będące następstwem rozszerzającej się epidemii koronawirusa zmusza nas do podjęcia ważnych kroków w celu ochrony zdrowia członków naszego Stowarzyszenia i członków Zarządu, dlatego też podjęta została decyzja o tymczasowym zawieszeniu działalności. Stosowny komunikat zamieszczamy poniżej.

 

Walne Zebranie Członków 2020

       Pomimo zagrożeń związanych z panoszącym się koronawirusem, życie powoli musi zacząć powracać na swoje normalne tory, stąd decyzja o wyznaczeniu terminu Walnego Zebrania Członków. Ten najważniejszy organ władzy w każdym stowarzyszeniu musi bowiem wypełnić swą - przewidzianą w statucie - rolę, także i w naszym przypadku. Dlatego na 13 sierpnia zapraszamy Członków naszego Stowarzyszenia do COK „Dom Narodowy”.

 

Zawody strzeleckie 2020

     Od lat jedną z ulubionych imprez organizowanych przez nasze Stowarzyszenie są zawody strzeleckie dla osób niepełnosprawnych. Także i w tym roku mamy zamiar je przeprowadzić, mając nadzieję, że pandemia i trwające obostrzenia, a także inne przeszkody nie staną nam na drodze, bowiem do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy nie trzeba nas zachęcać.

 

Wakacyjne zmiany pracy biura i zajęć na basenie

     Właśnie rozpoczęły się wakacje, więc czas na wypoczynek i nowe plany oraz zamiary. One też powodują, że w tym okresie musimy nieco zreorganizować terminy pracy biura i zajęć na basenie, o czym informują dwa niżej zamieszczone ogłoszenia.   

 

Pobyt w Krynicy - zmiana terminu

       W związku z dotykającymi wszystkich ograniczeniami, będącym następstwem pandemii, niniejszym Zarząd Stowarzyszenia informuje o zmianie terminów planowanego pobytu integracyjnego w Krynicy- Zdroju.

 

Zmiana siedziby Stowarzyszenia

     Zarząd Stowarzyszenia Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie informuje, że od dnia 1 marca 2020 roku zostanie przeniesiona siedziba biura Stowarzyszenia. Nowa siedziba będzie znajdować się w lokalu przy ul. SREBRNEJ 4 (po byłym punkcie terenowym MOPS). Numery telefonów oraz dni i godziny dyżurów pozostają bez zmian.

 

Czas rozliczeń z fiskusem

     Czas na podatki

     Nastał czas rozliczeń podatkowych, zatem warto odświeżyć wiedzę w tym zakresie i poznać aktualnie obowiązujące zasady oraz przepisy, będące podstawą do stosowania odliczeń.     

     Spotkania poświęcone temu tematowi zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo rzeczywiście przynoszą sporą ilość ważnych wiadomości i aktualnej wiedzy, dotyczących możliwości odliczeń, jakich można dokonać w rocznych zeznaniach podatkowych.

 

 

 

Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego 2019 - relacja

XXII Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

 

     Po raz kolejny, w sobotę 16 listopada 2019 r., w Hali Sportowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Cieszynie, pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna, został rozegrany XXII Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie. Turniej ten jest jedną z naszych ulubionych imprez, od lat cieszącą się sporym zainteresowaniem.

 

 

Lubimy morze...

     I jeszcze jedna wrześniowa atrakcja, a mianowicie obozo-turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Gdańska – Gdańsk Jelitkowo. Sympatyczny ośrodek Dom Wypoczynkowy „Rzemieśłnik”. Kilka wycieczek, cenne zabytki, tamtejszy (nie paro-)statek, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ta biesiadna muzyka… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wizyta w Bukowinie

     Jeszcze nim zakończyły się wakacje, po raz kolejny wybraliśmy się do termalnych wód w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie gościliśmy już niegdyś kilkakrotnie. Kompleks basenów oprócz rozmaitych atrakcji wodnych ma lecznicze oddziaływanie i daje możliwość rzeczywistego relaksu, zatem wyjeżdżając tam próbujemy zawsze połączyć przyjemne z pożytecznym. A jak było tym razem? Zapraszamy do galerii…

 

Zawody Strzeleckie 2019

     ZAWODY STRZELECKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GUMNA 2019

     W sobotę 20 lipca br., po raz kolejny na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Darłówku

     I jeszcze jedna czerwcowa atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wizyta w Krynicy

     W maju bieżącego roku odwiedziliśmy Krynicę, jedno z naszych ulubionych miejsc wypadowych. Tradycyjnie program pobytu integracyjnego wypełniony był wieloma atrakcjami, z których poniżej zamieściliśmy krótką fotorelację.

 

Turniej tenisa stołowego w Okoču 2019

     W dniu 3 kwietnia 2019 roku w miejscowości Okoč na Słowacji odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był miejscowy Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięły udział zespoły z Czech, Węgier, Polski i Słowacji (nie dojechał zespół z Serbii). 

 

 

Jesienny wypad do Jaworza

     13 października jeszcze jeden, już jesienny, wypad integracyjny, tym razem do nieodległego Jaworza.

     Piękna pogoda, złota polska jesień, jod z najlepszej na świecie solanki, po który nie trzeba jechać nad morze. Czegóż można chcieć więcej…

     A jak było, popatrzcie…

 

Turnus w Darłowie za nami

     No i także we wrześniu, jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wspomnienie lata - Wisła

     Jesień rozkręciła się na dobre, powoli wyglądamy zimy, ale wciąż jeszcze wspominamy fajne rzeczy z lata, tym razem – sympatyczny wypad do niby wszystkim znanej Wisły 8 września. A jednak kilka rzeczy potrafiło zaciekawić. Przejażdżka „kolejką”, skocznia „im. Adama…” i wreszcie słynny zameczek prezydencki.

     Zatem powspominajmy….

 

Zawody strzeleckie 2018

     W sobotę 28 lipca br., po raz kolejny, na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone nasze ulubione zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategoriach pistoletu i karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Sarbinowie już za nami

     Od szeregu lat, gdy lato z wiosną się przesila, członkowie naszego Stowarzyszenia wybierają się do Sarbinowa, by zaznać tam nadmorskiego klimatu, morskiego jodowanego powietrza, zajęć rehabilitacyjnych, wspólnych zabaw i rozmaitych ciekawostek oraz atrakcji. Podobnie było i tym razem. W dniach od 10-24 czerwca grupa członków naszego Stowarzyszenia efektywnie odpoczywała w Sarbinowie, podreperowując swoje zdrowie.

     Jak bawiliśmy się i spędzaliśmy czas tym razem, zapraszamy do obejrzenia galerii…

 

Turnus w Kołobrzegu 2017 - relacja

     Tradycyjnie o tej porze roku zawitaliśmy do Kołobrzegu, który już dawno stał się naszym ulubionym miejscem pobytu. Tym razem Neptun nie gniewał się na nas, jak rok temu, ale jesień w pełnej krasie ukazała swe słoneczne oblicze, choć już chłodne i rześkie.

 

 

I po zawodach...

     Po raz kolejny, w sobotę 23 lipca br., na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategorii karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki  i  Integracji  Osób  Niepełnosprawnych  w  Cieszynie.

 

 

Rehabilitacja i integracja wg nas.

 

           Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie od samego początku swego istnienia kładzie nacisk na propagowanie sportu, rekreacji, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, jako najlepszych form integracji i rehabilitacji.

 

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie

           Od wielu miesięcy Stowarzyszenie organizuje zajęcia rehabilitacyjne na basenie.