Skontaktuj się z nami

 

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Srebrna 4

Napisz lub zadzwoń:

tel: tel./fax - 338581256, tel. kom. 505146364

mail: biuro@strehon.ox.pl

Aktualności

Pliki cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuują Państwo korzystanie z tego serwisu, to wyrażacie na to zgodę...

 

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

W obliczu zbliżających się Świątecznych Dni oraz nadchodzącego Nowego Roku, wszekiej pomyśłności, a nade wszystko zdrowia, członkom i sympatykom Stowarzyszenia składa 

Zarząd

 

Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego 2022

     Zarząd Stowarzyszenia Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie uprzejmie informuje, że – podobnie jak w latach ubiegłych - organizuje Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Niniejsza impreza odbędzie się tradycyjnie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Błogockiej 24 w Cieszynie, w dniu 20 listopada br.

 

Zawody strzeleckie - relacja

               ZAWODY  STRZELECKIE  OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GUMNA 2020

 

     Nasze ulubione od lat przedsięwzięcie odbyło się w sobotę 8 sierpnia br., na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH, gdzie zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Walne Zebranie Członków już za nami

     My nie jesteśmy przesądni, więc bez uprzedzeń stąd wynikających, w dniu 13 sierpnia br. przystąpiliśmy do obrad w ramach Walnego Zebrania Członków naszego Stowarzyszenia. Jak wiadomo, gremium to, będące najwyższą władzą organizacji, rozstrzyga o najważniejszych dla niej sprawach. W tym roku opóźnione przez pandemię i trochę mniej liczne z uwagi na czas kanikuły, ale jednak się odbyło w udostępnionej na tę okazję głównej sali wyremontowanego COK „Dom Narodowy”.

     Zebranie zamknęło stary rok i wyznaczyło zadania na kolejny, zatem do kolejnego Zebrania.

 

Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego 2019 - relacja

XXII Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

 

     Po raz kolejny, w sobotę 16 listopada 2019 r., w Hali Sportowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Cieszynie, pod patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna, został rozegrany XXII Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie. Turniej ten jest jedną z naszych ulubionych imprez, od lat cieszącą się sporym zainteresowaniem.

 

 

Lubimy morze...

     I jeszcze jedna wrześniowa atrakcja, a mianowicie obozo-turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Gdańska – Gdańsk Jelitkowo. Sympatyczny ośrodek Dom Wypoczynkowy „Rzemieśłnik”. Kilka wycieczek, cenne zabytki, tamtejszy (nie paro-)statek, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ta biesiadna muzyka… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wizyta w Bukowinie

     Jeszcze nim zakończyły się wakacje, po raz kolejny wybraliśmy się do termalnych wód w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie gościliśmy już niegdyś kilkakrotnie. Kompleks basenów oprócz rozmaitych atrakcji wodnych ma lecznicze oddziaływanie i daje możliwość rzeczywistego relaksu, zatem wyjeżdżając tam próbujemy zawsze połączyć przyjemne z pożytecznym. A jak było tym razem? Zapraszamy do galerii…

 

Zawody Strzeleckie 2019

     ZAWODY STRZELECKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GUMNA 2019

     W sobotę 20 lipca br., po raz kolejny na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Darłówku

     I jeszcze jedna czerwcowa atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wizyta w Krynicy

     W maju bieżącego roku odwiedziliśmy Krynicę, jedno z naszych ulubionych miejsc wypadowych. Tradycyjnie program pobytu integracyjnego wypełniony był wieloma atrakcjami, z których poniżej zamieściliśmy krótką fotorelację.

 

Turniej tenisa stołowego w Okoču 2019

     W dniu 3 kwietnia 2019 roku w miejscowości Okoč na Słowacji odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był miejscowy Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięły udział zespoły z Czech, Węgier, Polski i Słowacji (nie dojechał zespół z Serbii). 

 

 

Jesienny wypad do Jaworza

     13 października jeszcze jeden, już jesienny, wypad integracyjny, tym razem do nieodległego Jaworza.

     Piękna pogoda, złota polska jesień, jod z najlepszej na świecie solanki, po który nie trzeba jechać nad morze. Czegóż można chcieć więcej…

     A jak było, popatrzcie…

 

Turnus w Darłowie za nami

     No i także we wrześniu, jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wspomnienie lata - Wisła

     Jesień rozkręciła się na dobre, powoli wyglądamy zimy, ale wciąż jeszcze wspominamy fajne rzeczy z lata, tym razem – sympatyczny wypad do niby wszystkim znanej Wisły 8 września. A jednak kilka rzeczy potrafiło zaciekawić. Przejażdżka „kolejką”, skocznia „im. Adama…” i wreszcie słynny zameczek prezydencki.

     Zatem powspominajmy….

 

Zawody strzeleckie 2018

     W sobotę 28 lipca br., po raz kolejny, na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone nasze ulubione zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategoriach pistoletu i karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Sarbinowie już za nami

     Od szeregu lat, gdy lato z wiosną się przesila, członkowie naszego Stowarzyszenia wybierają się do Sarbinowa, by zaznać tam nadmorskiego klimatu, morskiego jodowanego powietrza, zajęć rehabilitacyjnych, wspólnych zabaw i rozmaitych ciekawostek oraz atrakcji. Podobnie było i tym razem. W dniach od 10-24 czerwca grupa członków naszego Stowarzyszenia efektywnie odpoczywała w Sarbinowie, podreperowując swoje zdrowie.

     Jak bawiliśmy się i spędzaliśmy czas tym razem, zapraszamy do obejrzenia galerii…

 

Turnus w Kołobrzegu 2017 - relacja

     Tradycyjnie o tej porze roku zawitaliśmy do Kołobrzegu, który już dawno stał się naszym ulubionym miejscem pobytu. Tym razem Neptun nie gniewał się na nas, jak rok temu, ale jesień w pełnej krasie ukazała swe słoneczne oblicze, choć już chłodne i rześkie.

 

 

I po zawodach...

     Po raz kolejny, w sobotę 23 lipca br., na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategorii karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki  i  Integracji  Osób  Niepełnosprawnych  w  Cieszynie.

 

 

Rehabilitacja i integracja wg nas.

 

           Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie od samego początku swego istnienia kładzie nacisk na propagowanie sportu, rekreacji, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, jako najlepszych form integracji i rehabilitacji.

 

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie

           Od wielu miesięcy Stowarzyszenie organizuje zajęcia rehabilitacyjne na basenie.