Skontaktuj się z nami

 

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Głęboka 11a

Napisz lub zadzwoń:

tel: tel./fax - 338581256, kom. 603896660

mail: biuro@strehon.ox.pl

Aktualności

Pliki cookies

Nasza strona korzysta z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuują Państwo korzystanie z tego serwisu, to wyrażacie na to zgodę.

 

Lubimy morze...

     I jeszcze jedna wrześniowa atrakcja, a mianowicie obozo-turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Gdańska – Gdańsk Jelitkowo. Sympatyczny ośrodek Dom Wypoczynkowy „Rzemieśłnik”. Kilka wycieczek, cenne zabytki, tamtejszy (nie paro-)statek, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ta biesiadna muzyka… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego 2019

     Zarząd Stowarzyszenia Rehabilitacji Kultury Fizycznej Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie uprzejmie informuje, że – podobnie jak w latach ubiegłych - organizuje Międzywojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Niniejsza impreza odbędzie się tradycyjnie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Błogockiej 24 w Cieszynie, w dniu 16 listopada br.

 

 

Nowe kalendarium

     W myśl zasady, że „co dwie głowy, to nie jedna”, Zarząd Stowarzyszenia zaprasza wszystkich członków naszej organizacji do dyskusji i zgłaszania pomysłów na formę i działania, jakie można podjąć w roku 2020. 

 

Zajęcia na basenie na rok 2020

     Lato powoli przemieniło się w jesień i czas mija nieubłaganie, jednak trzeba pomyśleć o planach na rok przyszły. Zatem przedstawiamy propozycję dla podtrzymania zdrowia i kondycji.

  

 

Wizyta w Bukowinie

     Jeszcze nim zakończyły się wakacje, po raz kolejny wybraliśmy się do termalnych wód w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie gościliśmy już niegdyś kilkakrotnie. Kompleks basenów oprócz rozmaitych atrakcji wodnych ma lecznicze oddziaływanie i daje możliwość rzeczywistego relaksu, zatem wyjeżdżając tam próbujemy zawsze połączyć przyjemne z pożytecznym. A jak było tym razem? Zapraszamy do galerii…

 

Wycieczka do Czech

     Koniec wakacji już za nami, a nas już kusi możliwość kolejnego wyjazdu. Tym razem planowana jest jednodniowa wycieczka do naszych południowych sąsiadów, gdzie - z doświadczenia wiemy – warto pojechać, do czego gorąco zachęcamy.

 

Sprawy organizacyjne

     W najbliższym czasie dla omówienia ważnych spraw planowane jest spotkanie Zarządu Stowarzyszenia z członkami naszej organizacji. Poniżej zamieszczamy stosowne zaproszenie. Natomiast w związku z wyjazdem na turnus rehabilitacyjny, biuro przez kilkanaście dni będzie nieczynne, co sygnalizuje także kolejne ogłoszenie.

 

Zawody Strzeleckie 2019

     ZAWODY STRZELECKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - GUMNA 2019

     W sobotę 20 lipca br., po raz kolejny na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Darłówku

     I jeszcze jedna czerwcowa atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wizyta w Krynicy

     W maju bieżącego roku odwiedziliśmy Krynicę, jedno z naszych ulubionych miejsc wypadowych. Tradycyjnie program pobytu integracyjnego wypełniony był wieloma atrakcjami, z których poniżej zamieściliśmy krótką fotorelację.

 

Turniej tenisa stołowego w Okoču 2019

     W dniu 3 kwietnia 2019 roku w miejscowości Okoč na Słowacji odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był miejscowy Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięły udział zespoły z Czech, Węgier, Polski i Słowacji (nie dojechał zespół z Serbii). 

 

 

Walne Zebranie Delegatów

     21 marca br. w gościnnych progach COK „Dom Narodowy” w Cieszynie odbyło się, prowadzone przez panią prezes Krystynę Stefańską-Gnidę, sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów naszego Stowarzyszenia, stanowiące podsumowanie działalności w minionym roku 2018.

 

 

Czas rozliczeń z fiskusem - relacja

     Nastał czas rozliczeń podatkowych, zatem warto odświeżyć wiedzę w tym zakresie i poznać aktualnie obowiązujące zasady oraz przepisy, będące podstawą do stosowania odliczeń.     

 

 

Jesienny wypad do Jaworza

     13 października jeszcze jeden, już jesienny, wypad integracyjny, tym razem do nieodległego Jaworza.

     Piękna pogoda, złota polska jesień, jod z najlepszej na świecie solanki, po który nie trzeba jechać nad morze. Czegóż można chcieć więcej…

     A jak było, popatrzcie…

 

Turnus w Darłowie za nami

     No i także we wrześniu, jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie turnus rehabilitacyjny w dzielnicy Darłowa – Darłówko Zachodnie. Sympatyczny ośrodek Centrum Zdrowia i Wypoczynku Jantar. Kilka wycieczek, tamtejsza ciuchcia, a w ośrodku plenerowe wieczory, imprezki i ten smak pieczonej kiełbasy… Czy nam się podobało, proszę popatrzyć…

 

Wspomnienie lata - Wisła

     Jesień rozkręciła się na dobre, powoli wyglądamy zimy, ale wciąż jeszcze wspominamy fajne rzeczy z lata, tym razem – sympatyczny wypad do niby wszystkim znanej Wisły 8 września. A jednak kilka rzeczy potrafiło zaciekawić. Przejażdżka „kolejką”, skocznia „im. Adama…” i wreszcie słynny zameczek prezydencki.

     Zatem powspominajmy….

 

Zawody strzeleckie 2018

     W sobotę 28 lipca br., po raz kolejny, na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone nasze ulubione zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategoriach pistoletu i karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

Turnus w Sarbinowie już za nami

     Od szeregu lat, gdy lato z wiosną się przesila, członkowie naszego Stowarzyszenia wybierają się do Sarbinowa, by zaznać tam nadmorskiego klimatu, morskiego jodowanego powietrza, zajęć rehabilitacyjnych, wspólnych zabaw i rozmaitych ciekawostek oraz atrakcji. Podobnie było i tym razem. W dniach od 10-24 czerwca grupa członków naszego Stowarzyszenia efektywnie odpoczywała w Sarbinowie, podreperowując swoje zdrowie.

     Jak bawiliśmy się i spędzaliśmy czas tym razem, zapraszamy do obejrzenia galerii…

 

Laur Srebrnej Cieszynianki dla pani Krystyny!

     Z prawdziwą przyjemnością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu w tym roku Lauru Srebrnej Cieszynianki pani Prezes naszego Stowarzyszenia – Krystynie Stefańskiej-Gnidzie. Cieszymy się ogromnie, że lata jej niestrudzonej społecznej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych zostały dostrzeżone i znalazły uznanie. Wszak nie sposób zliczyć ludzi, którym działania pani Krystyny pomogły w trudnych sytuacjach życiowych, którzy mogli skorzystać z różnorodnych form wypoczynku, rekreacji i rehabilitacji, którzy - przełamując własne bariery – zaznali euforii zwycięstwa w niezliczonych zawodach i turniejach organizowanych przez Stowarzyszenie.  

 

 

Turnus w Kołobrzegu 2017 - relacja

     Tradycyjnie o tej porze roku zawitaliśmy do Kołobrzegu, który już dawno stał się naszym ulubionym miejscem pobytu. Tym razem Neptun nie gniewał się na nas, jak rok temu, ale jesień w pełnej krasie ukazała swe słoneczne oblicze, choć już chłodne i rześkie.

 

 

Relacja z zawodów strzeleckich 2017

     W sobotę 29 lipca br., po raz kolejny, na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategoriach pistoletu i karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

 

 

I po zawodach...

     Po raz kolejny, w sobotę 23 lipca br., na strzelnicy LKS LOK „KORONA” w GUMNACH zostały przeprowadzone zawody strzeleckie osób niepełnosprawnych w kategorii karabinka pneumatycznego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki  i  Integracji  Osób  Niepełnosprawnych  w  Cieszynie.

 

 

Certyfikat zaufania

     Kilkanaście dni temu Stowarzyszenie nasze otrzymało certyfikat „Firma godna zaufania”, co odnotowujemy z prawdziwą satysfakcją, bowiem od 20 lat wytrwale i konsekwentnie wszystko, co robimy, staramy się wykonywać tak, aby nasze poczynania rzeczywiście były wiarygodne i budziły zaufanie. Tego wymaga nasza służebna rola wobec ludzi, dla których to czynimy, zwłaszcza że adresatami tych działań są osoby niepełnosprawne, zatem szczególnie narażone na trudności i niebezpieczeństwa oraz wyczulone na konieczność polegania na kimś.

     Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze postępowanie zostało dostrzeżone i znalazło uznanie.  

 

Rehabilitacja i integracja wg nas.

 

           Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie od samego początku swego istnienia kładzie nacisk na propagowanie sportu, rekreacji, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, jako najlepszych form integracji i rehabilitacji.

 

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie

           Od wielu miesięcy Stowarzyszenie organizuje zajęcia rehabilitacyjne na basenie.