Skontaktuj się z nami

 

Nasz adres:

43-400 Cieszyn, ul. Srebrna 4

Napisz lub zadzwoń:

tel: tel./fax - 338581256, tel. kom. 505146364

mail: biuro@strehon.ox.pl

Aktualności » Zajęcia rehabilitacyjne na basenie

 

        Od wielu miesięcy Stowarzyszenie organizuje zajęcia rehabilitacyjne na basenie. Początkowo ćwiczenia odbywały się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie, później trzeba było jeździć do Ustronia, ale od niedawna, po przerwie spowodowanej remontem, znów udało się przywrócić prowadzenie zajęć na odnowionym cieszyńskim obiekcie przy SP 4.  Przedsięwzięcie to cieszy się niesłabnącym powodzeniem, choć wymaga ono sporej dyscypliny w zakresie frekwencji, a także innych wymogów porządkowych, których spełnienia żąda gospodarz obiektu.

        Zajęcia odbywają się systematycznie w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 i prowadzone są przez instruktorów rehabilitantów, panie Agnieszkę i Aleksandrę, które dbają o dobór ćwiczeń, aby odpowiadały one potrzebom różnych osób, zależnie od rodzaju dysfunkcji i możliwości ćwiczących.

        Uczestnicy zajęć podkreślają, że niezmiernie ważna jest w tym wszystkim systematyczność oraz sumienność podczas wykonywania ćwiczeń, bowiem czynniki te są gwarantem usprawniania narządów ruchu oraz utrzymywania ogólnej sprawności na optymalnym poziomie. Walory takich ćwiczeń ruchowych są niezaprzeczalne i godne polecenia, dlatego zachęcamy do korzystania z tej formy aktywności.

        Poniżej zamieszczono kilka zdjęć obrazujących prowadzone zajęcia.